Po vstupu do hradního areálu je možno v první bráně navštívit malou expozici archeologických nálezů, objevených v posledních letech. Na jejich základě si můžeme udělat představu o každodennosti, životním stylu a vzdělanosti majitelů hradu.
VíceExpozice představuje československé letce, kteří bojovali za druhé světové války, a rozvoj civilní a vojenské aviatiky především na jihu Čech.
VíceExpozice představuje historii provaznického řemesla i provaznických rodů. Uvidíte praktické ukázky provaznické výroby na stále funkčních dobových strojích.
VíceExpozice představuje převážně obrazy a kresby, které jsou instalovány v chronologickém sledu od renesance až po nejmodernější umění a místy doplněny několika sochařskými pracemi. Muzejní expozice tak ukazuje vývoj a základní tendence umění v průběhu staletí a pomáhá vytvářet přesnější představu o vztahu centra a regionu a o vývoji umění vůbec.
VíceExpozice představuje reprezentativní salón jindřichohradeckého měšťana v polovině 19. století s dobovým nábytkem, sklem, porcelánem, oděvy, oděvními doplňky a dalšími exponáty nezbytnými pro život tehdejší vyšší společnosti. Oproti bohatému interiéru měšťanskému je v expozici lidové kultury prezentována selská sednice z Blat z poloviny 19. století. Její tradiční zařízení je doplněno bohatými blatskými kroji a jejich součástmi a dalšími drobnostmi ze života vesnického.
VíceExpozice představuje cechovní truhlice, konvice, ferule či vývěsní štíty a výrobky, které dokládají, že Jindřichův Hradec patřil v 16.-17. století k největším českým městům s rozvinutým obchodem i řemesly.
VíceSladíte si oblíbenou kávu či čaj kostkou cukru? A víte, že pochází právě z Dačic? V následující expozici vás provedeme historií výroby první kostky cukru na světě a cukrovarem v Kostelním Vydří.
VíceDokumentuje dění v Dačicích od první písemné zmínky pocházející z 12. století.
VíceZachycen je stavební vývoj od počátků města do dnešních dob, vše je ilustrováno fotografiemi a modely.
VíceObec Světce
Světce 15
378 21 Kardašova Řečice
IČ: 00666921
DIČ: CZ00666921